TWORZYMY NASZ CYDR SERCEM

KWITNIENIE

Od tego wszystko się zaczyna. Na przełomie kwietnia i maja jabłonie zakwitają, na tym etapie dbałość o szczegóły i zaopiekowanie się drzewkami są najistotniejsze. W tym momencie jabłonie są najbardziej narażone na choroby oraz na działanie warunków atmosferycznych, czyli przymrozek.

WZROST

Czyli jak z kwiatu powstaje owoc. W całym okresie wegetacji dokładamy wszelkich starań, aby nasze jabłka były idealne zarówno do konsumpcji, jak i na cydr.

ZBIÓR

Teraz sięgamy po dojrzałe owoce. Zrywanie odbywa się jesienią, w odpowiednim czasie, kiedy jabłka dojrzeją, a stosunek kwasów do cukrów jest idealny. Wszystkie owoce zbieramy ręcznie – tylko z zerwanych ludzką ręką jabłek powstaje cydr.

PRODUKCJA

Powoli powstaje cydr. Zebrane owoce zostają wyciskane wraz ze skórką, tak aby w soku znalazły się wszystkie najcenniejsze składniki. Do soku dodaję odpowiednie do cydru drożdże i rozpoczyna się proces fermentacji. Po 2-3 miesiącach gotowy trunek przelewam do butelek, aby już w butelce mogła zajść wtórna fermentacja, czyli refermentacja. Dojrzewanie i wytworzenie się musowania w butelce trwa kolejne 2-3 miesiące. Po tym okresie wytrawny cydr musujący jest gotowy do spożycia.

ROCZNIK 2018

Oto CYDR AKSAMITNY – cechuje się wyrazistymi nutami dojrzałych jesiennych jabłek . W smaku wytrawny, delikatnie cierpki, wyważony o przyjemnym posmaku skórki z jabłka z nutką cynamonu, kandyzowanej pomarańczy oraz świeżych ziół. Soczysty i orzeźwiający, łagodnie perlisty o rustykalnym, lekko cytrusowym finiszu.

Jak smakuje nasz Cydr?